Naujas iššūkis architektams Vilniaus Konstitucijos prospekte

Naujojo biurų ir viešbučių komplekso, kuris bus statomas Vilniaus Konstitucijos prospekte, architektas bus išrinktas ką tik paskelbtame tarptautiniame konkurse. Jį organizuoja Lietuvos architektų sąjunga, Vilniaus miesto savivaldybė ir investicijų valdymo bendrovė „Lords LB Asset Management”. Konkurso rengėjai tikisi, kad geriausios architektų idėjos papuoš šiuolaikinį Vilniaus centrą, tuo pačiu jos prisidės prie sostinės patogumo vilniečiams ir patrauklumo investuotojams.
Naująjį biurų ir viešbučių kompleksą ketinama statyti teritorijoje tarp Konstitucijos prospekto bei Upės gatvės, netoli Baltojo tilto. Planuojama, kad jo plotas sudarys apie 19 tūkst. kvadratinių metrų, jame tilps apie tūkstantis darbo vietų, o viešbutyje bus apie 300 numerių. Į komplekso projektavimą ir statybas bus investuota per 40 mln. EUR.
 
„Tikiuosi, kad nauja praktika, kuomet investuotojas architektūrinių sprendimų ieško bendradarbiaudamas su architektų bendruomene ir savivaldybe, leis pasiekti geriausią įmanomą rezultatą. Kartu su Vilniuje dirbančiais nekilnojamojo turto vystytojais siekiame, kad į tarptautinius konkursus ateitų kompanijos, suteikiančios didžiausią pridėtinę vertę miestui, padedančios kurti daugiau naujų, gerai apmokamų darbo vietų“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
 
Apie savo dalyvavimą šiame tarptautiniame architektūros konkurse pranešė jau 9 architektų biurai iš įvarių šalių, 5 iš jų yra iš Lietuvos. Tai pirmasis tokio lygio konkursas Lietuvoje, kurį privatūs investuotojai rengia bendradarbiaudami su Lietuvos architektų sąjunga ir miesto valdžia.
 
Pasak Lietuvos architektų sąjungos pirmininko Mariaus Šaliamoro, šis konkursas suteikia šansą architektams prisidėti prie vienos iš Europos sostinių architektūros istorijos formavimo.
 
„Investicinių projektų dairomės įvairiose šalyse, šį kartą investuoti Vilniuje apsisprendėme dėl dviejų pagrindinių priežasčių. Visų pirma, miestas turi puikias augimo perspektyvas žvelgiant regiono mastu. Visų antra, dabar yra patogus metas, sakyčiau kelerių metų langas, čia ateiti tarptautinėms kompanijoms ar jų padaliniams, tokiems kaip IT ir paslaugų centrai”, – sako „Lords LB Asset Management“ fondų valdytojas  Marius Žemaitis.
 
Anot jo, investuojamos lėšos atsipirks geriausiai, jei pavyks sukurti patogų verslui ir miestiečiams projektą, kuris darniai įsilies į miesto infrastruktūrą, transporto srautus, pėsčiųjų ir dviratininkų takus.
 
Investicijų valdymo įmonė UAB „Lords LB Asset Management“ valdo šešis nekilnojamojo turto ir du privataus kapitalo investicinius fondus, taip pat Baltijos energetikos ir infrastruktūros fondą. Bendra fondų valdomo turto vertė 2015 metų pabaigoje siekė per 233 mln. eurų. 

<< Atgal


Visos teisės saugomos © 2018 UAB “Bosanova”. Sukūrė Dizaino Arkliukas.