Pilietinis projektas „Aš už Lietuvą!” kviečia padovanoti gerą darbą tėvynei

Projektas „Aš už Lietuvą!“ kviečia padovanoti gerą darbą gegužės 27-ąją ir taip prisidėti prie pilietiškesnės Lietuvos kūrimo. Ši iniciatyva vienija nevyriausybines organizacijas, bendruomenes, savivaldybes, socialiai atsakingą verslą ir savanorius. Prasmingą darbą iš įvairiausių siūlomų veiklų galima išsirinkti svetainėje Asuzlietuva.lt .
Kviečiame kiekvieną asmeniškai prisidėti prie pilietiškos ir socialiai atsakingos Lietuvos kūrimo. Projekto Aš už Lietuvą!” tikslas – sukurti tokią aplinką, kurioje naujos idėjos rastų palaikymą, o žmonės savo pilietiškumą galėtų išreikšti konkrečiais darbais”, – sako projekto koordinatorė Luka Lesauskaitė.
 
Pasak Pilietinės visuomenės instituto ekspertės, dr. Rūtos Žiliukaitės, Lietuvos pilietiniai raumenys jau kelerius metus nyksta, nes savanoriškose veiklose dalyvauja vis mažiau žmonių. Todėl, pasak jos, visuomenei kaip oras yra būtinos naujos, žmones įtraukiančios iniciatyvos.
 
2015 metų Pilietinio indekso tyrimo duomenimis, aukojančių labdarai per praėjusius metus skaičius smuko 12 proc., dalyvaujančių aplinkos tvarkymo talkose ir vietos bendruomenės veikloje sumažėjo atitinkamai 9 proc. ir 5 procentais.
 
Pasak „Aš už Lietuvą!” mecenuojančios bendrovės „MG Valda“ komunikacijos vadovo Simono Lyvo, įmonė, palaikydama ryšius su bendruomenėmis, pastebi, kad yra labai daug iniciatyvių žmonių ir dar daugiau puikių idėjų, kurioms tapti realybe tiesiog pritrūksta finansinių išteklių ar žmogiškųjų resursų.
 
 „Socialiai atsakingas verslas turėtų suteikti papildomų galimybių aktyvioms bendruomenėms kurti, įgyvendinti savo idėjas ir taip prisidėti prie pilietiškesnės Lietuvos kūrimo. Matydami šio projekto unikalumą – įtraukti visus Lietuvos regionus, savivaldybes, organizacijas, privačius bei juridinius asmenis – nedvejodami prisijungėme ir kviečiame prisijungti kitus“, – teigia S. Lyvas.
 
„Dalyvauti šioje iniciatyvoje kviečia ir LNK televizija ir, kas labai smagu, asmeniškai – mūsų laidų vedėjai, kuriuos veža ši idėja. Pirmieji prie projekto prisidėjo ryškiausios televizijos žvaigždės – Ugnė Skonsmanaitė bei „radistai“ Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius“, – sako LNK atstovas spaudai Gediminas Malaškevičius. Televizija praėjusią savaitę buvo apdovanota specialia „Pragiedrulių“ premija už socialinių projektų rėmimą.
 
Kviesti savanorius padėti įgyvendinti siūlomas idėjas ir išsirinkti širdžiai mielą darbą svetainėje Asuzlietuva.lt gali kiekvienas žmogus, bendruomenė ar organizacija. „Šią svetainę sukūrėme tam, kad norintys kurti pilietiškesnę Lietuvą turėtų šiuolaikišką ir patogią platformą savo tikslui pasiekti. Džiaugiamės, kad daugelis svetainėje siūlomų veiklų yra naujos, jų idėjos gimė paskatintos būtent šio projekto“, – sako vienos iš projektų iniciatorių, IT paslaugų bendrovės „Tieto Lietuva“ kokybės ir rizikos partnerė Inesa Semionova.
 
Šiuo metu projektas „Aš už Lietuvą!“ vienija jau per 20 partnerių, tarp kurių – gerai žinomos nevyriausybinės organizacijos, pavyzdžiui, „Gelbėkit vaikus“, Maisto bankas, Maltiečiai, Nacionalinis kraujo centras, Baltosios pirštinės”, Lietuvos šaulių sąjunga, „Caritas“, Lietuvos mokinių parlamentas, SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugija, Lietuvai pagražinti draugija, NATO pajėgų integravimo vienetas. Savanorius taip pat kviečia mažos bendruomenės ir bendraminčių grupės. Projekto iniciatoriai planuoja, kad vėliau „Aš už Lietuvą!“ taps ilgalaike, nuolatos veikiančia platforma pilietiškai veiklai.
 
Projektą „Aš už Lietuvą!“ inicijuoja viešoji įstaiga Pilietiškumo, demokratijos ir teisės programų centras, „MG Valda“, LNK, „Tieto Lietuva“, 15min.lt, „Radiocentras“ ir komunikacijos agentūra „Bosanova“.
 

<< Atgal


Visos teisės saugomos © 2018 UAB “Bosanova”. Sukūrė Dizaino Arkliukas.